FORESTER

Výkon, na ktorý sa môžete spoľahnúť!

Špičková bezpečnosť vozidiel Subaru

Keď vám vaše auto dáva pocit istoty, život je príjemnejší. Preto je pre Subaru bezpečnosť na prvom mieste. Spoločnosť Subaru, začínajúca ako výrobca lietadiel, sa počas celej svojej histórie drží zásady “človek na prvom mieste“.


Primárna bezpečnosť

Primárna bezpečnosť sa odvíja od základného návrhu konštrukcie. Výborný výhľad z kabíny, optimálna poloha za volantom a intuitívne ovládacie prvky prispievajú k vašej bezpečnosti od okamihu, ako nasadnete do vozidla.

Výhľad do všetkých strán

Výhľad do všetkých strán

Optimálna poloha vodiča za volantom, výška okien a starostlivo umiestnené stĺpiky karosérie zaručujú vynikajúci výhľad vo všetkých smeroch....

Preventívna bezpečnosť

Súbor systémov preventívnej bezpečnosti, zahŕňajúci technológie ako EyeSight*1, pomáha zabrániť nehodám, skôr než k nim dôjde.

Systém detekcie vozidiel vzadu (SRVD)<sup>*2</sup>

Systém detekcie vozidiel vzadu (SRVD)*2

Senzory umiestnené v zadných rohoch karosérie upozorňujú na vozidlá v zadných mŕtvych uhloch, a tým zvyšujú bezpečnosť pri prechádzaní medzi jazdnými pruhmi.

Natáčacie svetlomety (SRH)

Natáčacie svetlomety (SRH)

Tieto svetlomety reagujú na otáčanie volantu a aktuálnu rýchlosť jazdy tak, aby ich lúče smerovali tam, kam vozidlo zatáča. Vďaka tomu budete lepšie vidieť do zákrut, čo zvyšuje bezpečnosť pri jazde v noci.

Systém automatického brzdenia pri cúvaní (RAB)<sup>*2</sup>

Systém automatického brzdenia pri cúvaní (RAB)*2

Pri zaradenej spiatočke tento systém identifikuje prekážky za vozidlom pomocou štyroch senzorov na zadnom nárazníku. V prípade zistenia prekážky dokáže systém upozorniť vodiča prostredníctvom...

Asistent diaľkových svetiel (HBA)<sup>*2</sup>

Asistent diaľkových svetiel (HBA)*2

Asistent diaľkových svetiel zlepšuje viditeľnosť a zvyšuje bezpečnosť pri jazde v noci tým, že automaticky zapína a vypína diaľkové svetlá podľa aktuálnych podmienok.

* Pozrite sa na podmienky

*1 Asistenčný systém EyeSight nemusí pracovať optimálne za všetkých jazdných podmienok. Za bezpečnú a pozornú jazdu a za dodržiavanie dopravných predpisov je vždy zodpovedný vodič. Účinnosť systému závisí od mnohých faktorov, ako je údržba vozidla, počasie, stav vozovky a podmienky na cestách. Kompletné informácie o prevádzke a obmedzeniach systému EyeSight nájdete v návode na obsluhu vozidla.

*2 Za bezpečnú a pozornú jazdu a za dodržiavanie dopravných predpisov je vždy zodpovedný vodič. Jazdite bezpečne a nespoliehajte sa výhradne na funkcie v balíku pokročilej bezpečnostnej výbavy. Funkcie tohto systému majú isté obmedzenia. Kompletné informácie o prevádzke a obmedzeniach systému nájdete v návode na obsluhu vozidla. Ďalšie detaily si vyžiadajte od predajcu.