FORESTER

Výkon, na ktorý sa môžete spoľahnúť!

Kľúčové technológie Subaru

S vozidlami Subaru sa už neodmysliteľne spájajú naše kľúčové technológie. Vďaka nim si môžu vodiči vo vozidlách Subaru vychutnať pocit, aký inde nenájdu. Tieto kľúčové technológie umožňujú vozidlám Subaru dosahovať tradične vysoký štandard, pokiaľ ide o výkon, komfort, bezpečnosť a spoľahlivosť. Zároveň prispievajú k pôžitku z jazdy a pocitu bezpečia pre všetkých cestujúcich.


SUBARU BOXER Motor

V motore typu BOXER s horizontálnymi protibežnými piestami, sa piesty pohybujú oproti sebe vo vodorovnom smere. Spoločnosť Subaru je motorom SUBARU BOXER verná už vyše 50 rokov pre

množstvo výhod, ktoré majú oproti iným typom motorov. Tieto motory sú základom dlhej životnosti a spoľahlivosti vozidiel Subaru.

Väčšia stabilita

Nízko položené ťažisko a ploché usporiadanie prináša v porovnaní s inými typmi motorov lepšiu bočnú stabilitu v zákrutách.

Prirodzene vyvážená konštrukcia

Plochá konštrukcia motora je prirodzene tuhá a vyvážená, vďaka čomu vzniká menej vibrácií než pri iných typoch motorov.

Symetrický pohon všetkých kolies (AWD)

Symetrický pohon všetkých kolies Subaru AWD prenáša hnaciu silu na všetky kolesá, čo zaručuje lepšiu trakciu na mokrých a šmykľavých cestách. Tento systém, usporiadaný symetricky vo

vodorovnej rovine, je výborne vyvážený a má nízko položené ťažisko, čo zvyšuje stabilitu a bezpečnosť.

Lineartronic + pohon všetkých kolies s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu

Bezstupňová prevodovka Lineartronic plynule reguluje prevodový pomer tak, aby motor vždy pracoval v rozsahu otáčok, v ktorom dosahuje najvyššiu účinnosť. Výsledkom je plynulá akcelerácia, vysoký výkon a nízka spotreba paliva. Táto prevodovka sa kombinuje so systémom pohonu všetkých kolies s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu.

Východiskové rozdelenie krútiaceho momentu je dobre vyvážené medzi prednú a zadnú nápravu a regulované v reálnom čase podľa aktuálnych trakčných podmienok.

Globálna platforma Subaru

Globálna platforma Subaru (SGP) tvorí základnú platformu ďalšej generácie vozidiel Subaru. Prináša nielen celkové zvýšenie bezpečnosti a zlepšenie jazdných vlastností, ale aj niečo navyše – pocit z jazdy, aký zažijete len v Subaru.

Je budúcnosťou značky Subaru. Táto platforma prináša ešte lepší zážitok z jazdy a väčší pocit bezpečia všetkým vodičom a ich spolucestujúcim.

Viac zábavy pri šoférovaní

Vďaka citlivejšiemu riadeniu môžete vozidlo viesť presne tak, ako potrebujete, čiže dokážete lepšie predchádzať nebezpečným situáciám. Aj napriek veľkej svetlej výške dokáže Forester bezpečne držať stopu v zákrutách, vďaka čomu je jazda bezpečnejšia a zároveň zábavnejšia aj na dlhých cestách.

Jazdný komfort

Vylepšenia v oblasti tuhosti podvozka a systému zavesenia kolies a stabilizátorov priniesli lepšie tlmenie otrasov z vozovky a filtrovanie nerovností, čo znamená vyšší komfort a menšiu únavu na dlhých cestách.

Komfortný interiér

Vďaka potlačeniu nepríjemných vibrácií a hluku si môžu jazdu rovnako vychutnať všetci cestujúci. Vylepšenia v zavesení kolies a vysoká tuhosť podvozka sú zárukou komfortného interiéru.

Systém X-MODE

Forester dodáva vodičovi pocit absolútnej sebaistoty v spojení s radosťou z jazdy vďaka precíznej ovládateľnosti a špičkovému jazdnému komfortu. Forester pôsobí vyvážene a stabilne v zákrutách, aj napriek väčšej svetlej výške, typickej pre vozidlá SUV. Výsledkom starostlivého prístupu konštruktérov je potom aj menšia únava vodiča a príjemný zážitok z jazdy pri dlhých výpravách za dobrodružstvami.

A vďaka symetrickému pohonu všetkých kolies a vylepšenému systému X-MODE v štandardnej výbave každého modelu môžete do cieľa prísť vždy v pohodlí a s pocitom istoty, že vás vaše SUBARU prevedie aj cez všetky prípadné prekážky.

Režim X-MODE a systém riadenia zjazdu z kopca

Vychutnajte si skutočný potenciál modelu Forester s najnovšou zdokonalenou verziou systému X-MODE. Na šmykľavých povrchoch pokrytých snehom, prachom alebo štrkom zvoľte jazdný režim [SNOW/DIRT]. Na zradných cestách, kde môže dôjsť k uviaznutiu kolies, napríklad v hlbokom snehu, blate alebo suchom prachu, zas oceníte režim [D.SNOW/MUD].

Systém X-MODE vďaka veľkému krútiacemu momentu a rýchlym reakciám motora zlepšuje schopnosť dostať sa z každej situácie v prípade uviaznutia. Tým zvyšuje celkové jazdné schopnosti a vodičovi dodáva pocit istoty. K pocitu bezpečia prispieva aj systém riadenia zjazdu z kopca, ktorý pomáha udržiavať konštantnú rýchlosť pri klesaní, dokonca aj na šmykľavom povrchu.*

Za bezpečnú a pozornú jazdu je vždy zodpovedný vodič. Účinnosť systému riadenia zjazdu z kopca závisí od mnohých faktorov, ako je údržba vozidla, počasie, stav pneumatík a podmienky na cestách.

Veľká svetlá výška

Pri návrhu nového modelu Forester dbali konštruktéri nielen na veľkú svetlú výšku, obvyklú pri vozidlách typu SUV, ale aj na dostatočné nájazdové uhly a prejazdový uhol. Všetky tieto hodnoty boli optimalizované tak, aby ste mohli prekážky zdolávať bez poškodenia vozidla.

*Keď je vozidlo vybavené 18-palcovými kolesami (okrem modelu Sport).

SI-DRIVE

Ak chcete jazdiť plynulo a šetrne k životnému prostrediu, zvoľte režim Intelligent. Ak máte chuť na športovú jazdu s hladkou akceleráciou v každej rýchlosti, zvoľte režim Sport, ktorý prináša okamžitú, mohutnú, lineárnu odozvu na zošliapnutie plynového pedála.

Funkcia Motor Assist ešte zlepšuje celkovú akceleračnú schopnosť, aby ste si mohli dynamickú, športovú jazdu vychutnať skutočne naplno.