SUBARU OUTBACK

Výnimočná odolnosť

Rafinovanosť a elegancia

Celková bezpečnosť Subaru

Keď vám vaše auto dáva pocit istoty, život je príjemnejší. Preto je pre Subaru bezpečnosť na prvom mieste. Spoločnosť Subaru, začínajúca ako výrobca lietadiel, sa počas celej svojej histórie drží zásady „človek na prvom mieste“. Preto neustále vylaďuje, testuje a preveruje účinnosť svojich vyspelých bezpečnostných technológií, ktoré vyvíja už vyše 50 rokov. Prostredníctvom najmodernejších systémov na ochranu pri nehodách a ich prevenciu a tiež jedinečných technológií, ako sú globálna platforma Subaru a symetrický pohon všetkých kolies, Subaru nepretržite pracuje na vylepšovaní celkovej bezpečnosti s víziou budúcnosti bez nehôd.

AKTÍVNA BEZPEČNOSŤ

BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV:  systém detekcie vozidiel vzadu (SRVD)<sup>*1</sup>

BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: systém detekcie vozidiel vzadu (SRVD)*1

Senzory rozmiestnené po obvode vozidla vás upozorňujú na vozidlá v mŕtvom uhle vzadu pre bezpečnejšie prechádzanie do vedľajšieho pruhu.

BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV:   Asistent diaľkových svetiel (HBA)<sup>*2</sup>

BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: Asistent diaľkových svetiel (HBA)*2

Systém HBA dokáže automaticky prepínať medzi diaľkovými a stretávacími svetlami podľa aktuálnych jazdných podmienok, čo zaručuje lepšiu viditeľnosť a bezpečnosť pri jazde v noci.

Systém riadenia dynamiky vozidla

Systém riadenia dynamiky vozidla

Systém riadenia dynamiky vozidla pomocou viacerých senzorov monitoruje situáciu a analyzuje, či vozidlo udržiava smer jazdy stanovený vodičom.

Systém aktívneho smerovania krútiaceho momentu

Systém aktívneho smerovania krútiaceho momentu

Pri jazde v zákrutách aktivuje systém aktívneho smerovania krútiaceho momentu brzdy a prenáša krútiaci moment z vnútorných kolies na vonkajšie.

Zvýšená viditeľnosť

Zvýšená viditeľnosť

Upravili sme rám karosérie tak, aby sme zlepšili výhľad z vozidla a zmenšili oblasť slepého uhla. Taktiež sme použili predné štvrtinové okná a vonkajšie spätné zrkadlá sme umiestnili na dvere, čím sa zmenšila oblasť slepého uhla vpredu a zlepšil výhľad z vozidla smerom dopredu.

* Pozrite sa na podmienky

*1 Za bezpečnú a pozornú jazdu a dodržiavanie dopravných predpisov je vždy zodpovedný vodič. V záujme bezpečnosť jazdy sa nespoliehajte výlučne na balík pokročilých bezpečnostných systémov. Schopnosti jednotlivých systémov pri rozpoznávaní nebezpečenstva sú obmedzené. Úplné informácie o fungovaní jednotlivých systémov a ich obmedzeniach nájdete v používateľskej príručke. Podrobnejšie informácie si vyžiadajte od svojho predajcu.
*2 voliteľná výbava

PASÍVNA BEZPEČNOSŤ

Usporiadanie chrániace priestor kabíny

Usporiadanie chrániace priestor kabíny

Každé vozidlo Subaru prekračuje bežné hranice, čo sa týka vašej bezpečnosti. Pre prípad čelného nárazu sú motor SUBARU BOXER a prevodovka vášho modelu Outback navrhnuté tak, aby sa v záujme vašej ochrany predišlo ich preniknutiu do kabíny.

Airbagy doplnkového zadržiavacieho systému (SRS)<sup>*1</sup>

Airbagy doplnkového zadržiavacieho systému (SRS)*1

Predné airbagy SRS, predné bočné airbagy SRS, hlavové airbagy SRS a kolenný airbag SRS sú štandardnou výbavou modelu Outback a v prípade dopravnej nehody poskytujú všetkým pasažierom vysokú úroveň ochrany.

Prstencový výstužný rám

Prstencový výstužný rám

Prstencový výstužný rám zosilňuje kabínu pre pasažierov od strechy cez dvere a stĺpiky až po podlahu. Táto konštrukcia zabezpečuje rozptýlenie energie

Opierky hlavy na predných sedadlách

Opierky hlavy na predných sedadlách

Opierky hlavy poskytujú možnosť nastavenia výšky a uhla a sú navrhnuté tak, aby si ich cestujúci mohli prispôsobiť podľa vlastných rozmerov a požiadaviek na komfort.

Predné bezpečnostné pásy s predpínačmi a obmedzovačmi záťaže

Predné bezpečnostné pásy s predpínačmi a obmedzovačmi záťaže

Výškovo nastaviteľné predné bezpečnostné pásy sú vybavené predpínačmi na pevné udržanie pasažierov v sedadle

* Pozrite sa na podmienky

*1 SRS: Supplemental Restraint System (doplnkový zadržiavací systém). Účinný pri použití v kombinácii s bezpečnostnými pásmi.

EYESIGHT

Špičková asistenčná technológia pre vodičov

V spoločnosti Subaru veríme v KOMPLEXNÚ BEZPEČNOSŤ a jej dôležitou časťou je protikolízna bezpečnosť, ktorá sa snaží o to, aby sa žiadna nehoda nikdy nestala. Preto sme v spoločnosti Subaru vytvorili špičkový podporný systém EyeSight, ktorý slúži vodičovi na ceste ako druhý pár očí. Systém EyeSight využíva dve stereoskopické kamery na snímanie trojrozmerného farebného obrazu s vysokým rozlíšením, ktoré sa blíži vnímaniu ľudského oka.

Využitím obrazu z oboch kamier dokáže systém presne určiť tvar, rýchlosť a vzdialenosť objektu, pričom dokáže zaznamenávať nielen vozidlá, ale aj motocykle, bicykle a chodcov. Pri zistení potenciálneho nebezpečenstva upozorní vodiča a v prípade potreby aj aktivuje brzdy, aby sa predišlo nehode. Vďaka zvýšenej úrovni bezpečnosti znižuje systém EyeSight záťaž na vodiča a zároveň zvyšuje váš pocit bezpečia v modeli Outback.

Adaptívny tempomat

Adaptívny tempomat

Systém EyeSight*1 dokáže udržiavať rýchlosť nastavenú vodičom rovnako ako klasický tempomat. To však nie je všetko. Okrem toho disponuje aj funkciou adaptívneho tempomatu, ktorá monitoruje odstup od vozidla vpredu a rozdiel rýchlostí.

Upozornenie na nerovnomernú jazdu v pruhu a opustenie jazdného pruhu

Upozornenie na nerovnomernú jazdu v pruhu a opustenie jazdného pruhu

Ak je vaša pozornosť znížená v dôsledku únavy a v rámci jazdného pruhu jazdíte nerovnomerne z jednej strany na druhú, systém upozornenia na nerovnomernú jazdu v pruhu zapne zvukový signál a blikanie príslušnej kontrolky

Upozornenie na rozjazd vozidla vpredu

Upozornenie na rozjazd vozidla vpredu

Keď stojíte a systém EyeSight zistí, že vozidlá pred vami sa začali znova pohybovať, systém upozornenia na rozjazd vozidla vpredu vás upozorní pomocou zvukového signálu a blikajúcej kontrolky.

Asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu

Asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu

Pri jazde na diaľniciach, rýchlostných cestách a podobných komunikáciách dokáže asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu prostredníctvom stereokamery monitorovať označenia jazdných pruhov a rozpoznať, keď vozidlo začne vybočovať zo svojho jazdného pruhu.

Protikolízny brzdový systém<sup>*2</sup>

Protikolízny brzdový systém*2

Keď protikolízny brzdový systém zaznamená hrozbu zrážky s vozidlom alebo s inou prekážkou pred vami, upozorní na to vodiča pomocou zvukového signálu a kontrolky na prístrojovej doske.

Protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky

Protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky

Keď systém EyeSight zaznamená prekážku pred vozidlom a vy namiesto spätného chodu zaradíte polohu pre jazdu dopredu, protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky spustí sériu krátkych zvukových signálov, zapne blikanie príslušnej kontrolky a zníži výkon motora, aby vám pomohol zabrániť čelnej zrážke.

* Pozrite sa na podmienky