SUBARU OUTBACK

Výnimočná odolnosť

Rafinovanosť a elegancia

MOTOR SUBARU BOXER

Len málo vozidiel jazdí s takou sebavedomou istotou ako model Outback – asi vás preto neprekvapí, aká jedinečná koncepcia stojí za týmito výnimočnými vlastnosťami. V motore SUBARU BOXER s horizontálne protibežnými piestami sa piesty pohybujú oproti sebe v uhle 180 stupňov, vďaka čomu má motor nižší a plochejší profil než iné typy motorov.

Preto má motor, a tým aj celé vozidlo nižšie položené ťažisko a rovnomernejšie rozloženú hmotnosť. Navyše sa protibežné pohyby piestov navzájom negujú, čím pomáhajú prirodzene znižovať vibrácie.

DLHÁ ŽIVOTNOSŤ

Plochý dizajn motora je prirodzene stabilný a poskytuje samočinné vyvažovanie, vďaka čomu zaručuje odolnosť a spoľahlivý výkon a generuje menej vibrácií než vidlicový alebo radový 4-valcový motor v rovnakej triede.

VYŠŠIA STABILITA

Blok motora má plochejší profil a v rámci podvozka je položený nižšie, vďaka čomu je celé vozidlo lepšie vyvážené a pri bočných náklonoch má lepšiu stabilitu ako iné konštrukcie.

SYMETRICKÝ POHON 4x4

Kontrola je úzko spätá s istotou a stabilita zasa dáva vyniknúť živosti, ktorá je základným stavebným prvkom potešenia z jazdy s modelom Outback. Vozidlá Subaru sú obdarené inšpirujúcou sebaistotou, za čo vďačia neuveriteľne stabilnej konštrukcii symetrického pohonu všetkých kolies a unikátne vyváženému motoru SUBARU BOXER. Tento systém neustále dodáva výkon na všetky štyri kolesá, čím zvyšuje mieru kontroly na všetkých typoch ciest a v náročných podmienkach.

Vyznačuje sa vynikajúcim rozdelením brzdnej sily na nápravách a precíznym riadením, za čo vďačí pozdĺžnemu uloženiu hlavných komponentov a nízko položenému ťažisku, ktoré zabezpečuje aktívnu a citlivú jazdu. Unikátne výhody symetrického pohonu všetkých kolies prinášajú výnimočné jazdné vlastnosti a ponúkajú možnosť ľahšie sa vyhnúť nebezpečenstvu.

LINEARTRONIC + SYMETRICKÝ POHON 4x4 S AKTÍVNYM ROZDEĽOVANÍM KRÚTIACEHO MOMENTU

Úsporná prevodovka Lineartronic s kontinuálne variabilným prevodom využíva možnosti vášho motora SUBARU BOXER a symetrického pohonu všetkých kolies na maximum a udržuje motor v ideálnom výkonovom rozsahu, vďaka čomu Outback spotrebuje menej paliva. Ovládacie prvky radenia v spojení s motorom 2.5i prispievajú k tomu, aby bola jazda vždy ľahká, plynulá a vyznačovala sa rýchlymi reakciami.

Ovládacie prvky radenia disponujú krokovým variabilným ovládaním, ktoré sleduje zmeny rýchlosti vozidla a otáčok motora a umožní vodičovi vnímať bod zmeny prevodového pomeru pri zrýchľovaní. Výsledkom je pevné a pohodlné spojenie medzi vozidlom a jeho vodičom.

X-MODE

Režim X-MODE vám umožní jediným stlačením tlačidla získať spoľahlivú kontrolu nad vozidlom. Technológia režimu X-MODE prevezme riadenie nad motorom, prevodovkou, systémom symetrického pohonu všetkých kolies, brzdami a ďalšími komponentmi a bezpečne vás prevedie náročnými podmienkami a rôznymi terénmi.

Keď sa aktivuje režim X-MODE, funkcia riadenia zjazdu z kopca pomôže automaticky zachovať konštantnú rýchlosť modelu Outback pri ceste dolu kopcom.

SI-DRIVE

RADIACE PÁČKY

Vodiči, ktorí túžia po väčšom vzrušení, môžu pri jazde používať radiace páčky a vychutnávať si pôžitok zo športovej jazdy.

SI-DRIVE

V závislosti od vášho štýlu jazdy dokáže inteligentný pohon SUBARU Intelligent Drive (SI-DRIVE) prispôsobiť odozvu škrtiacej klapky a radenia tak, aby ste mali vždy a za každých podmienok k dispozícii okamžitý výkon a požadovanú pružnosť.

Športový režim

Športový režim

Tento veľmi rýchlo reagujúci režim je vhodný pre akékoľvek podmienky, pretože zabezpečuje rýchlu akceleráciu. Rýchym jazdám na diaľnici alebo po kľukatých cestách navráti prvok zábavy.

Inteligentný režim

Inteligentný režim

Tento režim ponúka uhladený výkon, ktorý je ideálny na jazdu po uliciach mesta, na dlhé vzdialenosti, alebo na dosiahnutie nízkej spotreby paliva. Taktiež zabezpečuje flexibilnú kontrolu v daždi alebo na zasnežených cestách.