IMPREZA

Potešenie na konci každej cesty

Kľúčové technológie Subaru

S vozidlami Subaru sa už neodmysliteľne spájajú naše kľúčové technológie. Vďaka nim si môžu vodiči vo vozidlách Subaru vychutnať pocit, aký inde nenájdu. Tieto kľúčové technológie umožňujú vozidlám Subaru dosahovať tradične vysoký štandard, pokiaľ ide o výkon, komfort, bezpečnosť a spoľahlivosť. Zároveň prispievajú k pôžitku z jazdy a pocitu bezpečia pre všetkých cestujúcich.

Motor SUBARU BOXER

V motore typu BOXER s horizontálnymi protibežnými piestami, sa piesty pohybujú oproti sebe vo vodorovnom smere. Spoločnosť Subaru je už vyše 50 rokov verná výhradne motorom SUBARU BOXER, a to pre množstvo

výhod, ktoré ponúkajú oproti iným typom motorov.. Tieto motory sú základom dlhej životnosti a spoľahlivosti vozidiel Subaru.

Väčšia stabilita

Nízko položené ťažisko a ploché usporiadanie prináša v porovnaní s inými typmi motorov lepšiu bočnú stabilitu v zákrutách.

Prirodzene vyvážená konštrukcia

Plochá konštrukcia motora je prirodzene tuhá a vyvážená, vďaka čomu vzniká menej vibrácií než pri iných typoch motorov.

Symetrický pohon všetkých kolies (AWD)

Symetrický pohon všetkých kolies Subaru AWD prenáša hnaciu silu na všetky kolesá, čo zaručuje lepšiu trakciu na mokrých a šmykľavých cestách.

Tento systém, usporiadaný symetricky vo vodorovnej rovine, je výborne vyvážený a má nízko položené ťažisko, čo zvyšuje stabilitu a bezpečnosť.

Lineartronic + pohon všetkých kolies s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu

Bezstupňová prevodovka Lineartronic plynule reguluje prevodový pomer tak, aby motor vždy pracoval v rozsahu otáčok, v ktorom dosahuje najvyššiu účinnosť. Výsledkom je plynulá akcelerácia, vysoký výkon a nízka spotreba paliva. Prevodovka spolupracuje so systémom Subaru AWD s aktívnym

rozdeľovaním krútiaceho momentu. Východiskové rozdelenie krútiaceho momentu je dobre vyvážené medzi prednú a zadnú nápravu a regulované v reálnom čase podľa aktuálnych trakčných podmienok.

Globálna platforma Subaru

Globálna platforma Subaru (SGP) tvorí základnú platformu ďalšej generácie vozidiel Subaru. Prináša nielen celkové zvýšenie bezpečnosti a zlepšenie jazdných vlastností, ale aj niečo navyše – pocit z jazdy, aký zažijete len v Subaru.

Je budúcnosťou značky Subaru. Táto platforma prináša ešte lepší zážitok z jazdy a väčší pocit bezpečia všetkým vodičom a ich spolucestujúcim.

1. Viac zábavy pri šoférovaní

Vďaka citlivejšie reagujúcemu podvozku vozidlo presne plní pokyny, ktoré mu vodič dáva prostredníctvom volantu. To navyše uľahčuje núdzové vyhýbacie manévre. Vo výsledku to prináša vyššiu bezpečnosť a viac zábavy za volantom aj na dlhých cestách.

2. Jazdný komfort

Vylepšenia v oblasti tuhosti podvozka a systému zavesenia kolies a stabilizátorov priniesli lepšie tlmenie otrasov z vozovky a filtrovanie nerovností, čo znamená vyšší komfort a menšiu únavu na dlhých cestách.

3. Komfortný interiér

Vďaka minimalizovaniu nepríjemných vibrácií a hluku si môžu jazdu rovnako vychutnať všetci cestujúci. Vylepšenia v zavesení kolies a vysoká tuhosť podvozka sú zárukou komfortného interiéru.

SI-DRIVE

Systém Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) dokáže podľa vášho jazdného štýlu upraviť odozvu motora tak, aby ste mali v takmer každej situácii k dispozícii okamžitý výkon a agilnosť, keď to potrebujete.

Režim Sport

Režim Sport

Tento vysoko agilný režim, ponúkajúci možnosť okamžitej akcelerácie, je vhodný pre bežné podmienky. V tomto režime znovu objavíte radosť z rýchlej jazdy na diaľnici aj na kľukatých cestách.

Režim Intelligent

Režim Intelligent

Tento režim, vyznačujúci sa optimálnym prenosom výkonu, je ideálny pre plynulú jazdu po mestských uliciach, na dlhých trasách alebo pri snahe o čo najnižšiu spotrebu paliva. Zároveň poskytuje lepšiu kontrolu nad vozidlom za dažďa alebo na zasnežených cestách.